צוואות וירושות

״הואיל ואין אדם יודע יום פקודתו״ – או במילים אחרות, הדבר היחיד הבטוח בעולמנו, הוא המוות, וכל אדם אשר חושב על יום מותו, מעוניין גם לדאוג לצאצאיו בהמשך דרכם.

כל אדם, בכל גיל, רוצה לדעת ולקבוע מה ייעשה עם רכושו לאחר הסתלקותו מהעולם.

ירושה היא דבר חשוב מאוד ליורשים ולמוריש, וכדי למנוע סכסוכים מיותרים, מיסוי מיותר, ובעיות שונות שעלולות לצוץ לאחר המוות, עלינו לתכנן באופן ראוי ומקצועי את הצוואה, כך שתציין מפורשות, כל עוד אנו בדעה צלולה, את אשר ייעשה ברכושנו, כיצד הוא יחולק, כיצד הוא ימוסה, מי יקבל מה, ומה יעשה במקרה שחלילה היורשים לא יהיו בחיים או לא יהיו כשירים מבחינה משפטית.

ניסוח צוואה אינו דבר של מה בכך, ומשרדנו פועל ברגישות ובמקצועיות, בעת הטיפול בנושאים אלו, כאשר למשרדנו ניסיון רב בתחום זה.

הכלל הוא כי זוהי "מצווה לקיים את דברי המת" (גיטין יד, ב). אולם, לצערנו הרב, לא תמיד מאפשרות הערכאות המשפטיות לקיים את דברי המת, מאחר ולעיתים הצוואה אינה ערוכה כדין, או אינה ברורה די הצורך, או שקיים חשש כי הייתה השפעה בלתי הוגנת על המצווה או שבזמן ניסוח הצוואה היה המצווה בלתי כשיר לצוות, ועוד.

קיימים מספר סוגי צוואות בחוק, ועל עורך הדין להתאים למצווה את הצוואה שהכי מתאימה לנסיבותיו (צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות, צוואה בעל פה).

במשרדנו ניתנת גם אפשרות לקיים צוואה אשר תהיה מוקלטת בוידאו, כאשר סרט הוידאו ישמש עדות מצולמת לרצון המצווה בעת הכנת הצוואה.

משרדנו אף מייצג בעניינים נוספים הקשורים לתחום, כגון: צו קיום צוואה, צו קיום ירושה, מינוי מנהלי עיזבון, התנגדויות לצוואות וירושות, תביעות שונות הקשורות לסכסוכים בענייני צוואות וירושות, ועוד.

מתעניינים בנושא זה? פנו עכשיו לייעוץ ראשוני בטל' 050-8668908.

שלחו הודעה ישירות לוואצאפ
שלח