הליכי פשיטת רגל –  מייאוש טוטאלי – לתקווה חדשה

חובות כספיים לעיתים נראים כמו סוף העולם, או כפי ששר אייל גולן בשירו – "אם אין לחם, אין אהבה".

משרדנו רואה חשיבות רבה לסייע לאדם שנקלע למשבר חריף – בד"כ לראשונה בחייו – כדי להשתחרר מטבעת הלחץ של החובות – כאשר במסגרת הליכי פשיטת הרגל, קיימת חשיבות להוכיח שמדובר בחובות אמיתיים שנוצרו בתום לב.

הליכי פשיטת רגל נפתחים בשני אופנים: הראשון – ע"י נושה, אשר מגיש בקשה להכריז על אדם כפושט רגל. השני, ע"י חייב – אדם שנקלע למצב בו אינו מסוגל לפרוע את חובותיו – מבקש הגנה מבית המשפט- להכריזו כפושט רגל ולפטור אותו מכלל חובותיו.

בשני האופנים – מצבו של אדם שנקלע להליך אינו טוב. הליכי פשיטת רגל מתנהלים לפי פקודה ישנה ביותר ומיוחדת להליך – פקודת פשיטת הרגל – שבעיקרה היא נגד אדם המצוי בהליכי פשיטת רגל.

שלא כמו במדינות מתפתחות אחרות – בישראל עדיין זכויות חייב נמוכות ביותר, ענייניו עוברים לניהול של אחרים, מצב אשר אינו נעים כלל ועיקר. משרדנו פועל למקסם את זכויות החייב – בדרך הטובה ביותר- כפי המקובל בעולם הגלובאלי, שבו זכויות החייב רבות יותר ביחס לזכויות בישראל בשלב זה. הגישה שלנו לבית המשפט – הינה לייצג את החייב בדרך שבית המשפט יבין את החייב ונסיבותיו – ולהביא למצב שבו החייב  יקבל הפטר מחובותיו ויוכל לפתוח דף חדש, בלי "גיבנת" החובות.

נוסף להתנהלות בבית המשפט ישנה התנהלות למול "בעל תפקיד" הממונה על ידי בית המשפט: בכל תיק פשיטת רגל ממונה בעל תפקיד מטעם בית המשפט (מנהל מיוחד/נאמן).

מאחר ובעל התפקיד הינו זרוע בית משפט – ותפקידו לחקור את החייב, יש לו סמכויות רחבות ביותר, לחקור כל אדם הקשור לחייב, לבטל מתנות ועסקאות שביצע החייב (אפילו 10 שנים אחורה) ועוד, קיימת נחיתות משמעותית בין החייב לבין בעל התפקיד בכל ההליכים המלווים תיק של פשיטת רגל והמצב הוא ייחודי ודורש מיומנות רבה שלא קיימת בכל משרד עורכי דין.

בהליך אזרחי רגיל, הצדדים הינם שווי כוחות, אולם בהליך פשיטת הרגל – כאמור – מצבו של החייב נחות ביותר. לפיכך קיים צורך מהותי ביותר – כבר בשלב הראשון – בקבלת ייעוץ משפטי.

בכל מצב בו אדם מצוי בהליכים של פשיטת רגל, אם לבקשתו ואם לבקשת נושה – חשוב ומהותי ביותר לקבל ייעוץ משפטי, מעורך דין הבקיא בענייני פשיטת רגל.

הייעוץ המשפטי מסייע לחייב להציג את מצבו בצורה נכונה מול בית המשפט ומול בעל התפקיד, לפעול בצורה נכונה וחוקית, ולהימנע מטעויות שיכולות לגרום להליך להתארך מאוד – לסכן את החייב, את בני משפחתו ואת עתידו.

חשיבות קיצור ההליך מרובה ביותר, משום שעל אדם המצוי בהליכי פשיטת רגל מחיל החוק מגבלות רבות ביותר ויש חשיבות לסיים ההליך מוקדם ככל האפשר ולחזור לחיים תקינים. לדאבון הלב, בדרך כלל לבעל התפקיד אין אינטרס זהה לזה של החייב. הוא עמוס בתיקים אחרים. הוא מנסה למקסם את שכר טרחתו מהתיק ולכן אין לו אינטרס ממשי להביא לסיום ההליך בעוד שזה כל עולמו של החייב.

בדרך נכונה – תוך הצגת הדברים בדרך שתאפשר לבית המשפט להבין את הסיטואציה הייחודית הקשורה בחייב הספציפי – ניתן לקבל אוזן קשבת אצל בעל התפקיד וכן בבית המשפט ולהביא למצב בו החייב יכול לחזור לחיים תקינים עם מינימום נזק ולאחר שכל חובותיו נמחקים.

משרדנו עוסק בייצוג חייבים ובייצוג נושים בהליכי פשיטת רגל ובהוצאה לפועל.

 

שלחו הודעה ישירות לוואצאפ
שלח